Шановні відвідувачі! Вітаю Вас у моєму блозі! Бажаю приємного перегляду. Сподіваюсь, що блог буде цікавий усім відвідувачам!

субота, 30 листопада 2019 р.

Тему "Педагогіка партнерства і конструктивний діалог між школою, дітьми батьками та суспільством" розкрито сьогодні на Mini-EdCamp - Kharkiv Ochah!!!




#Ed_Camp_Ochah
Тему "Педагогіка партнерства і конструктивний діалог між школою, дітьми батьками та суспільством" розкрито сьогодні на Mini-EdCamp - Kharkiv Ochah!!!
Новий сезон (не)конференцій розпочато! Прекрасні, інформативні презентаційні сесії, майстер-класи, вчительські паралелі...
Дякую ініціаторам, організаторам, учасникам - Ви неймовірні!😘👍

понеділок, 25 листопада 2019 р.


24 листопада 1934 року в Кисловодську на 69-му році життя помер визначний історик, літературознавець, публіцист, державний і громадський діяч, колишній голова Української Центральної Ради Михайло Сергійович Грушевський. 29 листопада його поховали на Байковому кладовищі у Києві.
Михайло Грушевський знаменитий як творець першого фундаментального дослідження з вітчизняної історії - "Історія України-Руси". Ця праця зайняла у Грушевського три десятиліття, причому на ці роки припало і створення Української Незалежної Республіки, тоді як вчений був главою першого національного парламенту — Центральної Ради.
Грушевський закінчив Київський університет, у 28 років став професором всесвітньої історії Львівського університету. Через два роки його обирають головою Наукового товариства імені Тараса Шевченка — своєрідної української академії наук на території Австро-Угорщини.
З початком Першої світової війни вчений опиняється в Києві, де його заарештували за звинуваченням в австрофільстві, шпигунстві та причетності до створення Легіону Українських січових стрільців. Три роки він провів у засланні в Казані та Симбірську, а потім поїхав до Москви.
У 1917 році Грушевський отримав можливість повернутися до Києва, де його на той час уже заочно обрали головою Центральної Ради. На цій посаді він працював над Конституцією України й підписав чотири універсали — останній проголошував незалежність країни.
Коли до Києва прийшли більшовики, Грушевський вже жив в Празі, а потім у Відні. У 1924 році він повернувся на батьківщину. Попри те, що влада обіцяла надати йому повну свободу в науковій діяльності, партійні керівники розгорнули цькування вченого. Його обвинувачували в українському націоналізмі, контрреволюційній діяльності, зв’язках із німецьким імперіалізмом. Наприкінці 1934 року Грушевський під час санаторного лікування раптово помер від незначного запалення, яке через неправильне лікування переросло на загальне зараження крові.
 "Видатні Українці: Довідник. Михайло Грушевський"
 "Історія України-Русі, Том 1" (https://history.vn.ua/book/history-urkaine-rysi-tom-1-arkas/)
• "Реферат на тему: МИХАЙЛО ГРУШЕВСЬКИЙ" (https://history.vn.ua/article1/d4urw.html)

вівторок, 19 листопада 2019 р.

"Де би ти не був...". Відеоролик до 85-тих роковин Голодомору

"Де би ти не був...". Відеоролик до 85-тих роковин Голодомору

У кремлівській в'язниці, шкільному класі, в лікарняній палаті, на футбольному полі, у майстерні взуття чи за кермом автівки – де би ти не був 24 листопада о 16.00 – вшануй пам’ять убитих Голодомором 1932–1933 років

пʼятниця, 15 листопада 2019 р.

Участь у роботі XI Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми методики навчання історії, правознавства та суспільствознавчих дисциплін»




Участь у роботі XI Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми методики навчання історії, правознавства та суспільствознавчих дисциплін», що відбулася у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди. З привітальним словом до учасників конференції звернулася проректор з навчально- виховної роботи проф. Бережна Світлана Вікторівна.
На конференції проводилась робота за такими напрямками:
• Методика навчання історії та суспільствознавчих дисциплін у загальноосвітніх школах та вищих навчальних закладах.
• Методика вивчення курсу «Громадянська освіта» в школі та ВНЗ.
• Організація дистанційного навчання історії у загальноосвітніх школах та вищих навчальних закладах.
• Методика вивчення спеціальних історичних дисциплін та спецкурсів.
• Виховання молоді у процесі навчання історії, права та суспільствознавчих дисциплін.
• Організація педагогічної практики.
• Університетська кафедра в школі.


У рамках конференції передбачено роботу круглих столів:
• «Сучасні виклики у навчанні громадянської освіти».
• «Формування аксіологічних компетентностей у навчанні правознавства».

Робочі мови конференції – українська, англійська, польська, білоруська.

Матеріали конференції опубліковані у науковому збірнику.

вівторок, 12 листопада 2019 р.

ТАРАС ШЕВЧЕНКО (9 березня 1814 — 10 березня 1861)

Тарас Шевченко — видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних талантів і інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою. Ім'я Тараса Шевченка стало для багатьох поколінь українців символом свободи, його філософія — національною ідеєю, а твори — обов'язковою частиною гуманітарної освіти.

неділя, 10 листопада 2019 р.

Історія України. Повний курс підготовки до ЗНО

Цей курс стане у пригоді всім, хто прагне закріпити набуті знання шкільної програми з історії України та підготуватись до ЗНО й ДПА. Курс розбито на теми, які відповідають програмі ЗНО та охоплюють історію України від заселення території до подій сучасності.

ПРО КУРС

понеділок, 4 листопада 2019 р.

ЗНО з історії України. Пам'ятки архітектури та мистецтва для розпізнавання.

Курс ІСТОРІЇ УКРАЇНИ (для підготовки до ЗНО або уроків/семінарів)


Стислий курс історії України. Фактаж, зображення, голосовий супровід для ледачих - те, що треба для підготовки до ЗНО, до уроків, або просто для людей, що цікавляться історією.

Українські платформи та ресурси для самоосвіти вчителів

СТОРІНКА 1 из 91234567...9Вперед ►