З 20 по 24 січня 2020 року в
гімназії було проведено предметний тиждень історії. Учні взяли участь у цікавих та змістовних заходах: виставці стіннівок за темою "Стародавня історія та
історія Середніх віків" (6-8 класи), урок-подорож для учнів 7-х
класів "Середньовічне місто", урок-презентація для учнів 5-6 класів
"Цікава та незвідана Еллада". До гімназії були запрошені викладачі та студенти історичного
факультету ХНПУ ім. Г.С. Сковороди, які провели інтелектуальний конкурс
"Юний історик". До Дня соборності України було проведено історичну
годину "Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг!", вибори
Президента гімназії - 24 січня 2020 року.
понеділок, 27 січня 2020 р.
Битва на станції Крути
29 січня - День пам'яті героїв Крут. "Крути - бій за майбутнє"
Битва на станції Крути. 29 січня 1918 р. Після проголошення IV Універсалу УНР оголошується Незалежною республікою, реакція більшовиків - висунення ультиматуму та оголошення війни владі УНР.https://www.youtube.com/watch?v=MjRDMv2jEdU
середа, 15 січня 2020 р.
ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО (28 липня 1880 — 6 березня 1951)
Тритомні мемуари Володимира Винниченка "Відродження нації" вважаються найціннішим джерелом про події української революції 1917-1919 років. Це широкомасштабне полотно, яке є важливим джерелом для вивчення і розуміння складних політичних процесів на території України періоду збройної боротьби за владу.
Він очолив перший український уряд, створений в 1917-му Центральною Радою, і був головним автором усіх декларацій, універсалів і законодавчих актів Української Народної Республіки (УНР). Винниченко також очолював директорію УНР, що прийшла на зміну гетьманату Павла Скоропадського. Навіть емігрувавши в 1919 році й так і не повернувшись в Україну, Винниченко ще довго шукав способи, як впливати на те, що відбувається в країні.
З приходом радянської влади на Україну Винниченка було оголошено «ворогом народу» і поставлено поза законом. На довгі десятиліття ім’я письменника в СРСР було викреслене з літератури, книги його знищувалися. Ворогом він справді був — для того режиму, який установили на його батьківщині більшовики.
Втім, сам він нерідко називав справою свого життя літературу, а не політику. Винниченку, який творив у стилі психологічного реалізму, майстерно вдавалися не лише малі жанри — оповідання та новели, а й повісті, драми. Найвідоміша з його п'єс, "Чорна Пантера і Білий Медвідь", була екранізована в Німеччині ще за життя письменника, а також поставлена на театральній сцені його великим сучасником — режисером Лесем Курбасом.
Помер Володимир Винниченко в 1951 році на півдні Франції, залишивши безцінний архів рукописів і документів, що нині зберігається в Канаді.
• Видатні Українці: Довідник. "Володимир Винниченко"(https://history.vn.ua/book/vidatniukrainci/39.html)
• Підручник з Української літератури. 10 клас. Слоньовська. "Володимир Винниченко. Життєвий і творчий шлях" (https://history.vn.ua/…/slonyovska-ukraine-literatur…/32.php)
• Підручник з Української літератури. 10 клас. Слоньовська. "Володимир Винниченко. Життєвий і творчий шлях" (https://history.vn.ua/…/slonyovska-ukraine-literatur…/32.php)
Підписатися на:
Дописи (Atom)